Ana sayfa İSAD'dan Haberler

isad_haberler

Tüsaf ve İsad’ın İstanbul’da Gerçekleştirdikleri Toplantı Büyük Yankı Uyandırdı

Çarşamba, 23 Ekim 2019 14:11

 isad tusaf istanbul toplantisi m

Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) ve İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği (İSAD) tarafından düzenlenen Sigorta Acenteleri Toplantısı’nda acenteler için yeni gelir kapısı olabilecek konular gündeme geldi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İSAD Başkanı Berrin Dinç, “Sigorta acenteden satın alınır” dedi. Dinç, bu konuda acentelere büyük görevler düştüğünün de altını çizdi. Sigorta Acentelerinin birlik olması gerektiğini özellikle vurguladı.

 

“Acentelere saygınlık kazandıracak ürün”

TUSAF Başkanı Murat Büyükçelebi ise sigorta acentelerinin işinin çok zor olduğunu söyledi. Avrupa’da Amerika’da sigorta acentelerinin çok yüksek kazançları olduğunu ve prestijleri bulunduğunu belirten Büyükçelebi, “Bizlerin de onların seviyelerine gelmesi gerekiyor. Ancak işimiz çok zor. Bunu hep birlikte yaşıyoruz. Dağıtım kanalları arasındaki haksız rekabet, bankaların haksız rekabeti, brokerlerin haksız rekabeti ve bir takım uygulamalarla karşı karşıyayız. Özellikle bankaların haksız rekabetiyle ilgili inanılmaz şikayetler var. ‘Bankacılar sigortacılık yapmasın’ diye bir söylem ortaya atıldı. Ancak Türkiye’de bunu gerçekleştirebilecek bir lobiye sahip değiliz. Dünyada sigorta şirketleri banka sahibi olurken, Türkiye’de bankaların sigorta şirketleri var. Finans sektörünün yüzde 80’nin sahibi olan bir yapıya ‘Sen sigortacılık yapamazsın’ diyemezsiniz. Sigortacıların bankacılık yapar seviyeye gelmesi lazım” şeklinde konuştu.

Acenteler saygın konuma gelmesi ile ilgili çözüm önerileri olan toplantıda FİNDEX, Anadolu Sağlık Merkezi ve Homer sigorta acenteleri ile projelerini paylaştılar.

Yaklaşık 250 acente yetkilisinin katıldığı toplantıda, karşılıklı soru cevap yapıldıktan sonra toplantı gala yemeğiyle sona erdi.

isad tusaf istanbul toplantisi 14   isad tusaf istanbul toplantisi 02

    isad tusaf istanbul toplantisi 08    isad tusaf istanbul toplantisi 04

    

    isad tusaf istanbul toplantisi 06    isad tusaf istanbul toplantisi 10

 

isad tusaf istanbul toplantisi 09    

isad tusaf istanbul toplantisi 11    isad tusaf istanbul toplantisi 13

isad tusaf istanbul toplantisi 01

isad tusaf istanbul toplantisi 03

isad tusaf istanbul toplantisi 05

 

 
 

TÜSAF ve İSAD İŞBİRLİĞİ İLE

Çarşamba, 09 Ekim 2019 17:15

 tusaf isad is birligi slyt

 DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZ,

Acenteler, Hazine Onayı ile Finansal Aracılık yapmaya başlıyor,

TÜSAF ve İSAD işbirliği ile ekonomik krizde olduğumuz son yıllarda Acentelerimize nefes aldıracak yeni bir kazanç sistemi sağlıyoruz.

Kaçırılmayacak bu fırsatı duymak isteyenler…

19/10/2019 tarihinde Cumartesi günü Topkapı ERESİN otelde yapacağımız toplantıda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Katılımın sınırlı olması sebebi ile lütfen 11/10/2019 tarihine kadar

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir MAİL ADRESİNE GERİ DÖNÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUZ.

 
 

İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Berrin Dinç, zorunlu deprem sigortası DASK'ın nasıl bir teminat olduğunu anlattı

Çarşamba, 02 Ekim 2019 07:03

berrin dinc dask nedir 

 İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Berrin Dinç, zorunlu deprem sigortası DASK'ın nasıl bir teminat olduğunu anlattı. DASK'ı ‘sosyal bir sorumluluk’ olarak niteleyen Dinç, maalesef Türkiye'de şu anda bütün konutların zorunlu deprem sigortası olmadığını kaydetti.

İstanbul'da Silivri açıklarında art arda meydana gelen 4.6 ve 5.8 büyüklüğündeki depremler uzun süredir korkulan büyük İstanbul depremine ilişkin endişeleri bir kez daha gözler önüne serdi. Kentsel dönüşüm konusunda hükümet önüne bir hedef koyarken, uzmanlar bina ve zemin güvenliği konusunda uyarılarını sürdürüyor.
Dünyanın en aktif faylarından biri olan Kuzey Anadolu fay hattında Marmara Denizi'ne kıyısı olan İstanbul ve civarında yaşanabilecek olası bir depremde verilebilecek maddi ve manevi kayıplar oldukça korkutucu.

1999'da bu fay üzerinde meydana gelen 17 Ağustos Kocaeli ve 12 Kasım Düzce depremlerinde kentlerdeki yapıların yüzde 25’inden fazlası hasar görmüş ve 20 milyar dolar ekonomik kayıp meydana gelmişti.

İşte bu gerçekten yola çıkarak zorunlu deprem sigortası ve konut sigortalarının önemini görmezden gelmek mümkün değil. Peki, zorunlu deprem sigortası DASK'ın kapsamı nedir? Teminat dışında kalan durumlar var mı? Sigorta prim ödemesi ne kadar? Bu soruların yanıtını İstanbul Sigorta Acentelerı Derneği Başkanı Berrin Dinç, RS FM'de verdi.

ZORUNLU DEPREM SİGORTASI DASK, NEDEN ÖNEMLİ?

Berrin Dinç'in tanımlamasıyla DASK, yaşadığımız binada depremin meydana getirdiği maddi hasarların karşılanmasına yönelik bir teminat sistemi.

"Aslında sosyal bir sorumluluk" nitelemesini yapan Dinç, zorunlu deprem sigortasının devletin, özellikle deprem sonrası afet konutları inşasından kaynaklanan mali yükünün azaltılması adına da çok önemli bir teminat olduğunun altını çizdi.

Türkiye'de sigorta yaptırma oranlarının çok az olduğuna vurgu yapan ve bu konuda bilinçlendirmenin önemine işaret eden İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Berrin Dinç'e göre toplumda sigorta ve sosyal dayanışma bilincinin gelişmesine katkıda bulunması adına da DASK büyük önem taşıyor.

DASK'TA SİGORTA PRİMLERİ NASIL BELİRLENİYOR?

Sigorta uzmanı Berrin Dinç'in verdiği bilgiye göre DASK, deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının doğrudan neden olacağı maddi zararları, poliçede belirtilen limitler dahilinde karşılıyor.

Hatta binanın tamamen ya da kısmi olarak zarar görmesini de teminat altına alıyor.

Prim belirlenirken önemli olan ise binanın bulunduğu şehir, ilçe ve kaç metrekare olduğu. Yani bedel evin metrekaresine göre değişiyor. Örneğin İstanbul Üsküdar'da 130 metrekare bir ev için sadece 306 TL yıllık prim ödemesi yapılıyor. Böylece deprem sonucu meydana gelen hasar karşılanmış oluyor.

TÜRKİYE'DE HER KONUTUN DEPREM SİGORTASI VAR MI?

İstanbul Sigorta Acentelerı Derneği Başkanı Berrin Dinç'in dikkat çektiği bir konu ise sigortanın 'zorunlu' olmasına karşın Türkiye'de şu anda bütün konutların zorunlu deprem sigortası olduğunu söylenememesi.

Dinç, "Adı üstünde zorunlu, ama bunu ya tapuda satış yaparken ya da elektrik-su vb. bağlatırken anlıyoruz ve o aşamada önem arz ediyor. Ama maalesef Türkiye'de şu anda bütün konutların zorunlu deprem sigortası yok. İlk yıldan sonra DASK'ı yenileyip yenilememek ev-iş yeri sahibinin isteğine bağlı" dedi.

KONUT SİGORTASI NEDEN ÖNEMLİ?

Deprem sonucu oluşan hasarlara ilişkin maddi kayıplar zorunlu deprem sigortasıyla karşılanırken, ev içindeki eşyalarda vb. oluşabilecek kayıp ve hasarlar için de tamamlayıcı konut sigortaları öneriliyor.

Sigorta uzmanı Berrin Dinç, zorunlu deprem sigortası DASK'ı tamamlayıcı konut sigortasına ilişkin de bilgi paylaştı.

Dinç, " Evinizdeki depremden ya da herhangi bir şeyden kaynaklanan, eşyanızın hasarı ya da üst komşunun vermiş olduğu bir hasar, hırsızlık ve dolu gibi teminatları karşılamak için de ev sigortasını tavsiye ediyoruz. Gerçekten sigorta yaptırmak daha kolay, asıl deprem vb. olumsuzluklar başa gelince uğraşmak daha zor. O yüzden de sigortanın önemini fark etmemiz gerekiyor" diye konuştu.

Radyo programı ses kaydı

https://video.img.ria.ru/Out/MP3/20190927/2019_09_27_EKONOMIRAPORU_135u25xb.2j3.mp3 

 
 
 

Sigorta Acentleri Kurultayı 22 Ağustos 2019 tarihinde Ankara da gerçekleşti.

Perşembe, 22 Ağustos 2019 00:00

08.2019 Sigorta Acentleri Kurultayi

 Sigorta Acenteleri Kurultayına TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu, Hazine ve Maliye Bakanlığı Hazine Müsteşar Yardımcısı Sayın Ahmet Genç, Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürü Sayın Murat Kayacı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken, TOBB Genel Sekreteri Sayın Mustafa Saraçöz, TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Cengiz Delibaş, TOBB Sektör Meclisleri Daire Başkanı Sayın Ozan Acar, TSB ( Türkiye Sigorta Birliği ) Genel Sekreteri Sayın M. Akif Eroğlu, Sigorta Tahkim Komisyonu Başkanı Sayın İbrahim Taşbaşı, Sigorta Bilgi Merkezi Siseb Direktörü Sayın Salih Taşyon katıldılar.

Devamını oku...

 
 

İsad Yönetim Kurulu

Cuma, 02 Ağustos 2019 14:45

isad yonetim kurulu 2019

ISAD YÖNETIM çalışmalarına devam ediyor

 
 

İSAD Allıanz Sigorta Ziyareti

Cuma, 02 Ağustos 2019 13:49

isad alians sigorta 2019

İsad Yönetim Kurulu olarak, Allianz Sigorta A.Ş. Genel Müdürü Arif Aytekin ve Satış ve Dağıtım Kanalları Grup Başkanı Baran Yaşarakıncı’yı ziyaret ederek karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Sektörün önemli şirketlerinden olan Allianz Sigorta A.Ş.’nin yaşanan gelişmeler hakkında ki düşüncelerini ve  2020 yılındaki plan ve hedefleri konusundaki değerlendirmelerini aldık…

 
 

Anadolu Sağlık Merkezi Görüşmemiz

Pazar, 28 Temmuz 2019 13:22

anadolu saglik merkezi

 

Anadolu Sağlık Merkezi ile çok güzel projelere imza attık. İlerleyen dönemlerde, İSAD üyesi acentelerimiz ile birlikte toplantılarımızı duyurmayı planlıyoruz.

 
 

Trabzon 14. Sigorta Zirvesi

Çarşamba, 17 Temmuz 2019 13:02

isadzirvebanner1

Isad olarak Trabzon da gerçekleştirilen 14.Sigorta Zirvesine katıldık.Sigorta sektöründen bir çok yönetici ve sigorta şirketlerinden de ust düzey yöneticiler ile bir arada olduk.Çok verimli görüşmeler gerçekleştirdik.

Devamını oku...

 
 

TOBB SAİK Ziyaretimiz

Perşembe, 11 Temmuz 2019 09:54

tobsaikbanner3

10 Temmuz 2019 tarihinde İstanbul’da TOBB SAİK (Sigorta Acenteleri İcra Komitesi) Başkanı Sayın Levent Korkut ve SAİK Üyesi Sayın Özgür Yılmaz’ı ziyaret ettik.

Devamını oku...

 
 

TÜSAF Görüşmemiz

Cuma, 28 Haziran 2019 13:55

Ankara’ya kurucu üyesi olduğumuz Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu başkanı Murat Büyükçelebi ile görüşmeye gittik.

Kendisi ile sigorta sektöründe yaşanan acente sorunları hakkında görüşmeler yaptık.Misafirperverliği için de teşekkür ederiz.

TUSAF 1

TUSAF 2

TUSAF 4

 

 
 

Diğer Makaleler...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


tsrsb   acentelermeclisi   dask   sigortacili   sigortaci_gazetesi   sigorta_gov  tramer   tsev   tusaf  guvencehesabi     
   sigorta hasar takip merkezi hayat sigortası bilgi merkezisağlık sigortası bilgi merkezisigorta bilgi merkezisigorta tahkim komisyonu    sigorta-gundemi    sigorta-haber      

windows live messenger
limewire indir