Ana sayfa İSAD'dan Haberler Tüsaf Ve İsad’ın İstanbul’da Gerçekleştirdikleri Toplantı Büyük Yankı Uyandırdı

isad_haberler

Tüsaf Ve İsad’ın İstanbul’da Gerçekleştirdikleri Toplantı Büyük Yankı Uyandırdı

 isad tusaf istanbul toplantisi

Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) ve İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği (İSAD) tarafından düzenlenen Sigorta Acenteleri Toplantısı’nda acenteler için yeni gelir kapısı olabilecek konular gündeme geldi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İSAD Başkanı Berrin Dinç, “Sigorta acenteden satın alınır” dedi. Dinç, bu konuda acentelere büyük görevler düştüğünün de altını çizdi. Sigorta Acentelerinin birlik olması gerektiğini özellikle vurguladı.

 

 

“Acentelere saygınlık kazandıracak ürün”

TUSAF Başkanı Murat Büyükçelebi ise sigorta acentelerinin işinin çok zor olduğunu söyledi. Avrupa’da Amerika’da sigorta acentelerinin çok yüksek kazançları olduğunu ve prestijleri bulunduğunu belirten Büyükçelebi, “Bizlerin de onların seviyelerine gelmesi gerekiyor. Ancak işimiz çok zor. Bunu hep birlikte yaşıyoruz. Dağıtım kanalları arasındaki haksız rekabet, bankaların haksız rekabeti, brokerlerin haksız rekabeti ve bir takım uygulamalarla karşı karşıyayız. Özellikle bankaların haksız rekabetiyle ilgili inanılmaz şikayetler var. ‘Bankacılar sigortacılık yapmasın’ diye bir söylem ortaya atıldı. Ancak Türkiye’de bunu gerçekleştirebilecek bir lobiye sahip değiliz. Dünyada sigorta şirketleri banka sahibi olurken, Türkiye’de bankaların sigorta şirketleri var. Finans sektörünün yüzde 80’nin sahibi olan bir yapıya ‘Sen sigortacılık yapamazsın’ diyemezsiniz. Sigortacıların bankacılık yapar seviyeye gelmesi lazım” şeklinde konuştu.

Acenteler saygın konuma gelmesi ile ilgili çözüm önerileri olan toplantıda FİNDEX, Anadolu Sağlık Merkezi ve Homer sigorta acenteleri ile projelerini paylaştılar.

Yaklaşık 250 acente yetkilisinin katıldığı toplantıda, karşılıklı soru cevap yapıldıktan sonra toplantı gala yemeğiyle sona erdi.

isad tusaf istanbul toplantisi 14   

isad tusaf istanbul toplantisi 01    

isad tusaf istanbul toplantisi 03    

isad tusaf istanbul toplantisi 05       

isad tusaf istanbul toplantisi 02

isad tusaf istanbul toplantisi 11    isad tusaf istanbul toplantisi 13

   isad tusaf istanbul toplantisi 08    isad tusaf istanbul toplantisi 04

isad tusaf istanbul toplantisi 10   isad tusaf istanbul toplantisi 06

 

 

 


tsrsb   acentelermeclisi   dask   sigortacili   sigortaci_gazetesi   sigorta_gov  tramer   tsev   tusaf  guvencehesabi     
   sigorta hasar takip merkezi hayat sigortası bilgi merkezisağlık sigortası bilgi merkezisigorta bilgi merkezisigorta tahkim komisyonu    sigorta-gundemi    sigorta-haber      

windows live messenger
limewire indir