Ana sayfa İSAD'dan Haberler Sigorta Sektöründe ki Sorunların çözüm ve önerilerinin görüşüldüğü bir toplantı İstanbul Ticaret Odasın da gerçekleşti.

isad_haberler

Sigorta Sektöründe ki Sorunların çözüm ve önerilerinin görüşüldüğü bir toplantı İstanbul Ticaret Odasın da gerçekleşti.

isad sigorta sektorundeki sorunlar paneli

 

21.11.2019 tarihinde Sigorta Sektöründe ki Sorunların çözüm ve önerilerinin görüşüldüğü bir toplantı İstanbul Ticaret Odasın da gerçekleşti.

Sigorta sektöründe faaliyet gösteren Tüm Sivil Toplum Kuruluşlarının Yönetimin de ki kişilerin yanı sıra Broker derneklerinin ,T.O.B.B ,S.E.İ.K ve S.A.İ.K Başkanlarının da bir arada olduğu bir toplantı oldu.

 

isad sigorta sektorundeki sorunlar paneliEyyüp Çelik moderatörlüğün de Hüseyin Duru , Levent Korkut ve Ahmet Nedim Erdem konuşmalar yaparak ,sektörde ki gelişmelerden haberdar ettiler.

Özellikle bazı şirketlerin acente kanalından gelen işleri riskleri var deyip aynı işlerin banka kanalı ile yapılıyor olmasının sıkıntısını dile getirdiler.Bankaların sektörün gelişmesine de bazı engeller sağladığı konuşuldu.

18/Ekim  / 2019 tarihinde resmi Gazete de yayınlanan Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme Ve Denetleme Kurumu’nun resmen kurulmuş olmasının sigortacılığının gelişmesini sağlayacak ve acenteler tarafında ki bir çok konular hakkında da  hızlı kararlar alınmasına da vesile olacağına inanılıyor.

Trafik Poliçelerinin iptal edilmesi durumun da komisyon iade edilmemesi konusu gündeme geldi.

Dijital Poliçe uygulamasının SBM ile çalışmaların devam ettiğinin bilgisi verildi.

Kredi kartların poliçe tahsilatlarında 3D uygulamasının olacağını ve bu sebeple meydana gelen sahtekarlığının da önüne geçmiş olacağını belirttiler.

Taşımacılık yapan araçların Zorunlu Koltuk Sigortasının da resmi yapılması ile ilgili bilgiler aktarıldı.Üzerinde çalıştıklarını ilettiler.

Başkanımız Berrin Dinç kürsüye çıkıp gelirlerimizi arttırmamız gerektiğini, bunun için çeşitli alternatiflerin yapılmasını ve bunun için tüm STK’ların bir araya gelerek  birlik olması gerektiğini belirtti.  Başkanımız sözlerini devir bir olma devri diye bitirdi.

Biz İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği olarak her zaman desteğe ve yardıma hazırız mesajını vermiştir.

 

 

isad sigorta sektorundeki sorunlar paneli     isad sigorta sektorundeki sorunlar paneli

isad sigorta sektorundeki sorunlar paneli     isad sigorta sektorundeki sorunlar paneli

 

 


tsrsb   acentelermeclisi   dask   sigortacili   sigortaci_gazetesi   sigorta_gov  tramer   tsev   tusaf  guvencehesabi     
   sigorta hasar takip merkezi hayat sigortası bilgi merkezisağlık sigortası bilgi merkezisigorta bilgi merkezisigorta tahkim komisyonu    sigorta-gundemi    sigorta-haber      

windows live messenger
limewire indir